Sport

Konsekwencje sprowadzenia Duffa do Newcastle

Glenn Roeder nie radzi sobie na rynku transferowym. Zdanie dość kontrowersyjne biorąc pod uwagę że sprowadził jednego z ulubieńców Jose Mourinho do – nie oszukujmy się – dość przeciętnej drużyny Premier League.

Ale trzeba spojrzeć na to z innej strony: Roederowi nie udało się sprowadzić żadnego napastnika a to pozycja najsłabsza obecnie w tej drużynie. Najsłabsza, bo odszedł na emeryturę Alan Shearer, a Michael Owen jest kontuzjowany, o czym wszyscy doskonale wiemy.

Straty Michaela Chopry wypominał nie będę bo nie miał on realnych szans na grę w podstawowym składzie. Natomiast lewe skrzydło mamy silnie obsadzone:

  • Luque
  • N’Zogbia
  • Emre

..a teraz dochodzi Duff. Cóż więc to oznacza? Są dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze.

Scenariusz nr. 1: Duff staje się nowym lewym skrzydłem Newcastle, natomiast do ataku przechodzi Hiszpan – wspominany już przeze mnie – Albert Luque. I biorąc pod uwagę wystawienie byłego gracza Deportivo w ataku na mecz z Lillestrom, jest to scenariusz bardzo prawdopodpbny.

Na lewe skrzydło mamy jednak jeszcze Francuza i Turka, więc Scenariusz nr. 2 jest również możliwy. Ponieważ Irlandczyk jest bardzo uniwersalnym graczem, zająłby on miejsce na prawym skrzydle zespołu z St. James Park. Lewe skrzydło było by więc dalej mocno obsadzone, a prawe – na którym Solano w poprzednim sezonie nie imponował stało by się jednym z najsilniejszych punktów „Srok”.

Ale oba scenariusze mogą pociągnąć za sobą konsekwencje. Przy pierwszym rozwiązaniu można by się niepokoić bowiem oznaczało by to że boss wraz z prezesem nie radzą sobie ze sprowadzeniem napastnika klasy conajmniej europejskiej. Była by to o tyle smutna wiadomość że bylibyśmy skazani na Luque i Ameobiego, aż do grudnia, bądź marca. Żaden z nich nie jest piłkarzem zabójczo skutecznym co bojom w Premiership w przyszłym sezonie dobrze nie wróży.

Przy 2 możliwości wykluczony jest transfer Shaun’a Wright-Philips’a. Anglik wzmocnił by prawdopodobnie inny zespół z najostrzejszej ligi świata. Czyli kolejny cel transferowy „Srok” zostałby skreślony.

Shaun Wright-Philips

I na koniec..

I na koniec krótka piłka – czyli zastanawiająca rzecz. Roeder bardzo szybko sprowadził piłkarza, który nie był wymieniany w celach Newcastle w żadnych plotkach. A Shearer również nie dawno mówił o transferze Klose. Czy oznaczałoby to że niedługo zobaczymy w północno-wschodniej Anglii Króla Strzelców dopiero co zakończonego Mundialu?